2021

October 16Magnolia Stewart, Unknown
December 18John H. Moncrief, Nobel

2022

April 17Carolyn Ann Harris, Marconi Comm Acad
July 25Mildred Duncan, CVS
September 10Rose Mary Finnegan, C-W Spec Svcs Sup
December 27Charles E. Johnson, Shakespeare

2023

February 1Janice E. Curry, Unknown
March 19Aristotle Soter, Reciprocal District
April 7Jacquelyn K. Smith, Reciprocal District
April 25Molly Taylor, Bond
May 10Dolores P. White, Shoop
May 11Bruce R. Newman, Reciprocal District
May 13Glenna Gilleland, Reciprocal District
May 15Darla K. Brown, Unknown
May 15Lewis R. Gray, Reciprocal District
May 16William W. Clair, Schools & Regions
May 17Dorothy Mae Fells-Jones, Fiske
May 22Beverly Jean Anderson, Amundsen HS
May 23Gloria M. Scott, Orr Comm Acad HS
May 26Joyce Olivia Butler, Tonti
May 26June Edwina Davis, McCormick
May 26Blanca I. Mejia, Little Village
May 28Dominic J. Morris, Gary
May 28Patricia C. Taylor, Oglesby
May 28Alvin L. Washington, Park Manor
May 30Sanford L. Johnson, Reciprocal District
May 31Ana M. Cardona, Brighton Park
May 31Charles E. Gorodess, Cleveland
May 31Anthony R. Grosch, Lincoln Park
June 1Catherine L. Ahern, Nb Jefferson
June 1Sylvia Fefer, Wilson Occ High
June 1Emerson Linwood Sawyer, Amundsen
June 1Jacqueline K. Soltysinski, Washington High
June 2Thomas E. Glaser, Unknown
June 2Beau R. Spirakes, Bowen
June 3Rimantas Rudys, Tesla High
June 4Marilyn M. Campana, Canty
June 5Earlean Parker, Abbott
June 5Miles J. Valles, Rodriguez
June 6Carol A. Super, Mays Acad
June 7Annie R. Greenlee, Bunche
June 8Louise L. Goodrich, Spalding HS
June 8Leonteen H. Jones, Bowen HS
June 9Jesse B. Sibert, Lane Tech HS
June 10Sharon Ruth Lubin, Near North
June 10Mattie Mae Robinson, Parkman
June 12Dolores J. Blackburn, Hoyne
June 12Anthony C. Eirich, Harper HS
June 12Danica Novalich, Curie Metro HS
June 12Kevin Ross, Washington HS
June 15Frank Herbert Rone, C B York Alt HS
June 16Leo Norbert Klidzejs, Orr
June 17Eric James Brown, Tonti
June 17Joan Magnavite, Marsh
June 17Lawrence Mitchell Sherwin, Webster
June 18Leonard F. Becker, Reciprocal District
June 20Lesley Gottlinger, Emmet
June 20Gerald Irvin Grimm, Avalon Park
June 20Maxine H. Kline, Greene
June 21James T. Cooper, Reciprocal District
June 21Gail Marie Fiumefreddo, Courtenay
June 21Deborah Jackson, Unknown
June 21Mary E. Larson, Nixon
June 21Susan L. Ohren, Northside Learning
June 21Martin A. Rogoznica, Otis
June 21Mary J. Tworek, Peterson
June 22Dolores T. Petrie, Dvorak
June 22Evelyn S. Solon, Fernwood
June 23Claudette Collins, Unknown
June 23Bonnie Ennis, Howe
June 23Thomas E. Krenek, Reciprocal District
June 23Frederick D. Marshall, JN Thorp
June 23Leon Michelson, Rogers
June 24Florence Berland, Disney
June 24Bryan R. Pavichevich, Harvey
June 25Marla J. Tucker, Julian HS
June 25Barbara Ann Wells, Unknown
June 26Alan B. Sterling, Falconer
June 27Ned L. McCray, Simeon
June 28Leola Douglas, Doolittle East
June 28Virginia D. Hodanick, Nathan Hale
June 29Rita Mitchell, Carter
June 29Willie Rean Sanders, Lindblom HS
June 29Agnes Agatha Streeter, Harvard
June 29Rochel L. Walton, Curtis
June 30William H. Hammond, Dunbar
July 2William A. English, Lindblom
July 2Jerome O. Presley, Arai Middle
July 2Karen M. Provan, Murray Lang Acad
July 3Ruth W. Antonelli, Smyser
July 4Doris Ray, Westinghouse
July 5David Burke, Bur
July 5Diane F. Dyer-Dawson, Collins HS
July 5Dorothy R. Ellis, Tanner
July 5Denise J. Garman, Schiller
July 7Orlando R. Aguilar, Hamline
July 7Henry Dill, Collins HS
July 8Joseph Philip Atria, Sullivan HS
July 8Norma J. Laster,
July 8Thaddeus Peter Wiecek, Wells
July 9Muriel Finkel,
July 10Evelyn H. Threadgill, Ryder
July 10Doris M. White, Mason
July 11Gloria J. Battain, Gunsaulus Academy
July 11Edwina Y. Nelson, Lindblom Cphs
July 13Frieda B. Kohn, Jamieson
July 13Norman R. Rick, Hubbard HS
July 14Gregg Edward Cox, South Loop
July 14Robert C. Van Vlierbergen, Greeley
July 15Jean Bates, Beethoven
July 15Betty N. Grasso, Steinmetz
July 15Winona D. Griffin, C-W Schls & Regions
July 15Jose Monfort Nebrida, C-W Spec Svcs Sup
July 15Larry J. Powitz, Cluster One
July 16Eugene E. Brazier, Kelvyn Park HS
July 16Philip S. Piszek, Kelvyn Park HS
July 16Leroy Williams, Songhai
July 17Connie Johnson, Central Office
July 17Guido J. Marchetti, CVS
July 19Donald L. Kording, Reciprocal District
July 19Diane M. Rife, Reciprocal District
July 20Sarah E. Brown, Ryerson
July 21Marcia P. Huff, Citywide
July 21Peron Kurt Kindred, Hirsch Metro HS
July 22Syril A. Goldman, Jamieson
July 23William J. Thometz, Pickard
July 24Irving H. Cutler, College Teacher
July 24Jo Anne Joyce, Labor Relations
July 24Claire N. McLendon, Shoesmith
July 24Nicholas G. Swartz, Washington High
July 24Willie Mae Wilson, Attucks
July 25Alice Jurica, Natl Tchrs Acad
July 26Pearlene Coleman, Graham
July 27Linda Lee Berdell, Dvorak Acad
July 28Eileen Siegel Kahana, School Based Prog
July 29Diana Frances Fecarotta, Burbank
July 29Timothy L. Galloway, Calumet Acad HS
July 29Virginia E. Godenrath, Plamondon
July 29Jean M. Roche, Canty
July 29Mary Patricia Zeiler, O’Toole
July 30Dena Colovos, Reciprocal District
July 30John Gaffke, Roosevelt HS
July 30Gloria W. Gleason, Harte
July 30Milton Rocklin, Mather High
August 2Lilia A. Vignono, Dist 18
August 2Ann Catherine Webb, Hurley
August 2Kenneth Woods, CVS
August 3Ethel Herbstman, Pritzker
August 3Jeraldine K. Otte-Assadi, Dirksen
August 3Eugene Toms, Reciprocal District
August 5Thea F. Allen, Mays Acad
August 5Evelyn B. Coons, Hitch
August 5Annie R. Harris, Fiske
August 5Melrose H. Mosley, Faraday
August 5Dorothy S. Seatsema, Smyser
August 5Joseph J. Witschy, Gray
August 6Willis Dawson Cook, Jefferson N
August 7Nick Linebarger, Yates
August 8Lillie P. Childs, Douglass Academy
August 8Daniel V. Coglianese, Reciprocal District
August 8Gloria A. Davis, Beethoven
August 8Sandra J. Marshall, Smyth
August 9Maude H. Carson, Lane Tech High
August 9Kathleen C. Case, Bethune
August 10Edward O. Spears, Raymond
August 12Roseann Palladino, Byrne
August 12Norman G. Swenson, Reciprocal District
August 13Patricia J. Kilmartin, Wadsworth
August 14Bonnie Fay Davis, Young
August 14Mary R. Johnson, Kinzie
August 15Eli Luchini, Lyon
August 16Bette N. Greene, Nash
August 16Harry Zederman, Columbus
August 18Rita M. Brdar, Reciprocal District
August 18Bobbie A. Lane, Peabody
August 18Ida W. Odom, Westcott
August 20Richard L. Klein, Ericson
August 20Alan G. Moses, Carter
August 21Emil M. Garippo, Bur Of Trans
August 21Margaret P. Langtim, Alcott
August 21Margaret Maddox, Robinson
August 21Alice Wick, McKay
August 22Mattie B. Jones, Scammon
August 23Norbert Hodanick, Tilden High
August 23Lois Suzanne Kirkey, Senn Metro Acad
August 25Donna J. Tropstein, Chase
August 26Robert W. Kenney, Englewood Acad
August 26Joseph Takash, Reciprocal District
August 29Mary Clancy-Walker, Rosenwld-Carroll