• About
  • Press
  • Topics
  • Contact

2019

Oct 30 Valeria R Lambert, Manley Career Aca
May 25 Eva C Smith, Manley Career Aca
Jun 18 Ramon Puron-Bosque
Oct 3 Tonia Michele Chambers
Nov 26 William H Winebrenner
Dec 1 Georgette Rohde
Dec 10 Marcus M Ahmed, Juarez Comm Acad
Dec 10 Marcus M Ahmed
Dec 17 Louise G Banks, Lawndale Comm Aca
Dec 17 Anita Remish, C-W Spec Svcs Sup
Dec 19 Jeanne L Miller, Jefferson N
Dec 20 Awilda Adorno, Sub Teacher Postal
Dec 21 Sheila M Doublette
Dec 22 Mary Louise Hernandez
Dec 23 Alscenia W Hodo
Dec 23 Martha V Patterson, C-W Spec Svcs Sup
Dec 23 Marian O Stettler
Dec 24 Robert L Abson
Dec 24 Patricia A Barto
Dec 24 Yvonne M Pierce, Dunbar Voc H S
Dec 24 Anna Rosa Vazzano
Dec 26 Nancy Christensen
Dec 26 Nancy Christensen
Dec 27 William E Jackson, Kennedy H S
Dec 28 Judith A Hubbard
Dec 28 Mary E Smyth, Region 3 Office
Dec 29 Gloria T Goldstein
Dec 29 Daya Dimitra Locke
Dec 29 Mable A Rogers
Dec 31 Rhonda Lovette Wilson-Veal

2020

Jan 1 Lillie Jones
Jan 1 Herman P Stepto, Hyde Park Acad H
Jan 1 Stephen Anthony Taylor
Jan 2 James M Ansbro, C-W Educ General
Jan 2 May R Chasin, C-W Educ General
Jan 4 Sylvia Arnold, Schneider
Jan 4 Helen C Sullivan, C-W Educ General
Jan 5 Esther M Abiera, Sub Postal Service
Jan 7 William E Jordan, Lane Tech H S
Jan 7 Nina M Steele
Jan 9 Leo E Kiebles, Beasley Acad Mag
Jan 9 Dellores M Mirotznik, Schneider
Jan 9 Joan Powers
Jan 10 Margaret Flowers
Jan 10 Patricia M Olafson
Jan 10 Virginia Amelia Williams, Mt Vernon
Jan 11 Marguerite Barlow
Jan 11 Beverly Helm, Ariel Comm
Jan 11 Darryl Kupperschmidt
Jan 12 Berve Power
Jan 13 Daphne J Baldie
Jan 14 Karen S Moy, Key
Jan 15 Myriam Abramoske
Jan 15 Bernice D Terrell
Jan 15 Diane S Zmaczynski
Jan 16 Bernice A Greene
Jan 16 Thomas Lalagos
Jan 16 Elizabeth Lawson, Communications
Jan 16 Joel S Rapp, C-W Spec Svcs Sup
Jan 17 Antonieta Coronado
Jan 17 Geraldine L Warnik, Beasley Acad Mag
Jan 19 Joseph August Hernandez, Spry
Jan 19 Rosela Anne James, C-W Spec Svcs Sup
Jan 19 Kathleen Stenzel, Jenner
Jan 20 Attilio L Donahue, Tilden H S
Jan 20 Diane L Peters
Jan 20 Mary Jane Rodriguez
Jan 20 Esther Witek, Sub Postal Service
Jan 21 Lynne C Rajkowski, Dpty Supt Business
Jan 21 Norma Schaffer, Marquette, James
Jan 21 Ramonita Soto, Hay Comm Acad
Jan 23 Lenard Charles Geraci
Jan 23 Carolyn Anne Hathorne, Dumas Cpc
Jan 23 Josephine M King, Rosenwld-Carroll
Jan 24 Mary J Wolf, Gillespie
Jan 25 Dorothy K Buchman, C-W Educ General
Jan 25 Nadine Gutter, Herzl
Jan 26 Arsene O Boykin
Jan 26 William T Seabolt, Williams Multiple
Jan 27 Lois W Ford, Buckingham Sp Ed
Jan 27 Phyllis C Grossmann, Sub Postal Service
Jan 27 Janice Rochelle Washington-Johnson
Jan 27 Bertha Young, Dpty Supt Business
Jan 28 Katharine Bornarth
Jan 28 Mary E Robinson
Jan 29 Robert I Near
Jan 29 Rositta B Norman
Jan 30 Annie H Bedenfield
Jan 30 Delores E Hardy, Simpson Academy
Jan 30 Bobby L Ricks, C-W Educ General
Jan 30 Barbara R Walker
Jan 31 Thomas M Kilmartin
Feb 2 Roberta A Dandurand
Feb 2 Fred Ruben
Feb 2 Bertha D West, Marquette, James
Feb 3 Albert Moch, Morrill
Feb 4 Mamie R Manuel, Ruiz
Feb 5 Sonja Herron, School Of Leadrsh
Feb 5 Jesse J Lucious, Delano
Feb 5 Mary A Mannebach
Feb 6 Helen Goon Moy
Feb 6 Karen Kankelborg Reamon
Feb 6 Benjamin F White
Feb 7 Jean C Bergeron, Nixon
Feb 7 Florence L Burak, Eberhart
Feb 7 Thelma Y Merchant, Morgan Park H S
Feb 8 Mary A Ercegovac, Bogan Tech H S
Feb 8 Luigia A Miller, Hay Comm Acad
Feb 8 Catherine J West, C-W Educ General
Feb 10 Donald E Pechous
Feb 10 Gertrude T Preyar
Feb 11 Spencer A Wilson
Feb 12 Wilma Y Mcclendon, Burroughs
Feb 13 Hugh E Levoy
Feb 14 John Joseph Bien
Feb 14 Clifford L Ivey
Feb 14 Kenneth Philpot, Calumet Acad H S
Feb 14 Virginia Sayad, Wright
Feb 14 Funda O Weatherford, Chgo Military Aca
Feb 14 Randy J Wortman, C-W Educ General
Feb 15 Clara Alexander, Pirie
Feb 15 Barbara L Bowe, Fenger Acad H S
Feb 15 Louis M Irons
Feb 15 June Johnson
Feb 15 Audrey L Morton
Feb 15 Zelma Lee Woodson, Lozano Annex
Feb 16 Clara Williams-Ekoue, Dpty Supt Business
Feb 17 Francisca Caceres Somday, Falconer
Feb 18 Robert E Gutter, Sub Teacher Postal
Feb 19 Frances G Friedman, Invalid Code
Feb 19 Alice M Jones, Calumet Acad H S
Feb 20 Eileen M Bryan
Feb 20 Lorraine T Johnson, Armour
Feb 21 Roger Raymond Niznik
Feb 23 Bobby Lee Crume
Feb 23 Barbara J Dungill
Feb 23 Peter P Jacobchuk
Feb 23 Elaine D Mccreary, Sub Teacher Postal
Feb 23 Ruth Weise, Hayt
Feb 24 Ilena J Crushshon
Feb 24 Ilena J Crushshon, Gale Comm Acad
Feb 24 Ann Faust, Harlan Comm Acad
Feb 24 Patricia A Harvey, Talcott
Feb 24 Dorothy C Rothman, Schurz H S
Feb 24 Frederick B Smith, Prosser Career Ac
Feb 25 Michael Harry Fiorini, C-W Educ General
Feb 26 James Z Chrones, Kelly H S
Feb 26 Bruna M Danese
Feb 27 Gloster Richardson
Feb 27 Anthe K Simigis
Feb 28 Mary Anderson
Feb 28 Geraldine R Heffernan
Feb 28 Concepcion Ponce De Leon, Educ To Careers
Feb 28 Henry Dean Saberman
Feb 29 Eleanor L Addison
Feb 29 Sharon Gail Armstrong
Feb 29 Margaret E Herweg, Prescott
Feb 29 Diana C Samargin, Hibbard
Mar 2 Annette E Brenner, R O T C
Mar 2 Virginia M Kuta
Mar 2 Harry Malone
Mar 2 Charlotte J Viero
Mar 3 Mattie J Armstrong
Mar 3 Eugene Denk
Mar 3 Robert E Herditsky, Henderson
Mar 4 Margie M Duke, Funded Programs
Mar 5 George W Dovin, Sub Postal Service
Mar 5 Constance N Kates, Sub Postal Service
Mar 5 Barbara L Miller, Hedges
Mar 6 Carol Marie Connolly, C-W Educ General
Mar 6 Mattie J Moore
Mar 6 Phillip Yangas, Burbank
Mar 6 Phillip Yangas
Mar 7 Annie R Delk
Mar 7 Annie R Delk
Mar 7 Mildred T Heyward, Kilmer
Mar 7 John Zaber
Mar 8 Marilyn Lyle, Mather H S
Mar 8 Odaisha Mcbroom, Clemente Comm Aca
Mar 9 Mickey A Joffe, Young Magnet H S
Mar 9 Robert A Saddler, Schurz H S
Mar 9 Samuel Sharpe, Ross
Mar 10 Margaret M Faust, Mireles
Mar 10 Bonnie Lynn Gall, Steinmetz A C
Mar 10 Leonard Benjamin Hayes, Steinmetz A C
Mar 12 Douglas A Warford
Mar 13 Elizabeth A Gunn
Mar 13 Harriet S Schab, Lake View H S
Mar 14 Dorothy L Blakely
Mar 14 Teresa M Madeyski
Mar 14 Martha J Pirtle
Mar 15 Leo J Cieminski
Mar 15 Carolyn M Daly
Mar 15 Joseph Gorski
Mar 15 David Stuart Krumwiede
Mar 15 Constance Mckay
Mar 15 Robert Weitzel
Mar 16 Daniel J Coakley
Mar 16 Donald R Martin, Hale
Mar 16 Margaret Upshire, Monroe
Mar 17 Richard Stanley Bukowski, Foreman H S
Mar 17 Louise Marshall, Dpty Supt Business
Mar 17 Mary Ann Ross, Albany Park Acad
Mar 18 Ashina Shemsut Auset Shakari, Bateman
Mar 18 Estella Bradley, Edwards
Mar 18 Estella Bradley
Mar 19 Rochelle Elaine Butler
Mar 19 Laura Daniels, Curie Metro H S
Mar 19 Shirley Doerschner, Dpty Supt Business
Mar 19 Jacqueline Sue Johnston, C-W Spec Svcs Sup
Mar 19 Stella G Taylor, De La Cruz
Mar 19 John A Watts, Lasalle Lang Acad
Mar 20 Minnie R Barfield, Lasalle Lang Acad
Mar 20 Joseph L Labelle
Mar 21 Helen Hermansen, C-W Educ General
Mar 22 Michael A Cohen, Foreman H S
Mar 22 Joseph F Santelli, Hubbard H S
Mar 23 Carol L Schechter, Disney Magnet
Mar 24 Laverne D White, Disney Magnet
Mar 25 Frank E Grobner
Mar 25 Monica Hartley
Mar 25 Barbara Ina Lippman
Mar 25 Barbara Ann Ruttenberg
Mar 25 Adrienne Gale Shaw
Mar 25 Linda B Shaw-Pullum
Mar 26 Marcia Miller Ann Budinsky, Senn Metro Acad
Mar 26 Irene Ellens
Mar 26 Celeste F Miller, C B York Alt Hs
Mar 26 Helen Tannenbaum, Tilden H S
Mar 28 Mary Margaret Bann
Mar 28 Maureen N Burke
Mar 28 Ronald William Korajczyk
Mar 28 Beatrice Mann
Mar 28 Denise Weed
Mar 28 Eula M Williams
Mar 29 Viola F Ansah, C-W Educ General
Mar 30 Michelle J Robin
Mar 30 Peter G Strelczyk, Dunne
Mar 31 Patricia A Barry, Garvy
Mar 31 Carol J Duffy, Caldwell
Mar 31 Merrion P Mangum, Hubbard H S
Mar 31 Carolyn Darlene Marshall
Apr 1 Angeline Ali
Apr 1 Joann Jenkins
Apr 1 Frank R Krasnowski
Apr 1 Rita Lawrence
Apr 1 Mary Masse
Apr 2 Donald S Andrews, C B York Alt Hs
Apr 2 Phillip Stanley Cooper, Deneen
Apr 2 John A Dorigan, Fed Fund Title Pr
Apr 3 Melvin Dillard, Robeson H S
Apr 3 James E Lewis
Apr 3 Judith M Moore
Apr 3 Latheria Williams
Apr 3 Latheria Williams, Prosser Career Ac
Apr 4 Joel W Brooks
Apr 4 Frank J Cahill, Sullivan Specialt
Apr 4 Leonard R Mershimer, Hope College Prep
Apr 4 Elisabeth H Murrel
Apr 5 John Alexander Allen, Sub Postal Service
Apr 5 Leonid Buzyna, C B York Alt Hs
Apr 5 Lorraine M Camper, Southside Acad
Apr 5 Helene Gail Chaseman
Apr 5 Kathleen A Fay
Apr 5 Mary Lynch Kennedy
Apr 5 Russell V Mcmanus
Apr 5 Corrine Patricia Myers, Thorp J N
Apr 5 David J O’Neill
Apr 5 Elizabeth J Russell
Apr 6 Celeste Kindler, Dpty Supt Business
Apr 6 Mitchell Kostro, C-W Educ General
Apr 6 Peter Zansitis, Sub Postal Service
Apr 7 Josephine S Banks, Steinmetz A C
Apr 7 Laura A Butler
Apr 7 Patricia Roth
Apr 8 Ardis T Manschreck
Apr 8 Dwight Edward Powell
Apr 9 Dolores J Tolliver
Apr 10 Sandra Harris
Apr 10 Christine Wyatt
Apr 11 Johnnie Davenport
Apr 11 Gwendolyn King
Apr 11 Yen-Tien Ma
Apr 11 James Edward Moran
Apr 11 Joseph D Nocchi
Apr 11 Catherine M O’Shea
Apr 11 Catherine M O’Shea, Lincoln Park H S
Apr 11 Doris P Samuels
Apr 12 Marion C Hoffing
Apr 12 Michael Livorsi
Apr 12 Maureen R Plain, Future Comm Tech
Apr 12 John A Richardson, Mozart
Apr 13 Prem S Gupta, Fuller
Apr 13 John C Hayes
Apr 13 Eugene R Hoskins
Apr 13 Allen D Lubanowski, Nobel
Apr 14 Dennis Curtin, Dpty Supt Business
Apr 14 Yvonne Marie Willis, Lincoln
Apr 15 Ralph Rutledge Basile
Apr 15 Joyce R Conley
Apr 15 Burton W Friedman, C-W Spec Svcs Sup
Apr 16 Donna L Haran, Schurz H S
Apr 16 Elaine E Kietzer
Apr 16 Thomas P O’Shea, Dever
Apr 17 Mildred Frank, Clemente Comm Aca
Apr 17 Shereline Harrison
Apr 17 Elaine L Prag
Apr 18 Floyd V Harris
Apr 18 Susan Christine Kuncius
Apr 18 Michael Paul Rosenblum
Apr 19 Cleo H Smith
Apr 20 Elaine T Janis
Apr 20 Christine Lund, C-W Educ General
Apr 20 Dolores Perez
Apr 20 Lucille Thompson
Apr 21 Eugene J Fahey
Apr 21 Elizabeth G Moffat
Apr 21 June R Stratton
Apr 21 Cheryl D. Terry
Apr 22 Phyllis F Armour
Apr 22 Faye Noreen Hughes, Till, Emmitt
Apr 22 David A Kelly
Apr 22 Joseph E Kwak, Healy
Apr 22 Kathleen M Serapin, Clinton
Apr 23 Velma P Chapman, Yates
Apr 23 Charlean Dixon, Saucedo Schol Aca
Apr 23 Charlotte R Hanley, Penn
Apr 23 Diane F Plotkin
Apr 23 Gerald R Spero
Apr 24 Antoinette Contos
Apr 24 Carmen Forster
Apr 24 Evelyn C Pevtzow, Brennemann
Apr 24 Dominic Simonetta, Curie Metro H S
Apr 24 Kay Takagishi, Curie Metro H S
Apr 24 Dolores A Whelan, Foreman H S
Apr 25 Sharon M Moody, Kenwood Acad H S
Apr 25 Hector Ortiz, Solomon
Apr 25 Frances B Skalski, Fulton
Apr 26 Arnold J Drobny, Sub Postal Service
Apr 26 Evelyn G Krupnick, C-W Educ General
Apr 28 Ethel Buckman, Sullivan H S
Apr 28 Sherley B Frazier
Apr 28 George R O’Connor
Apr 29 Alice K O’Neill, Graham Training C
Apr 30 Yvonne J Mackel
Apr 30 Nancy J Valles
Apr 30 Fred E Williams
May 1 Carlene M Blumenthal, Kershaw
May 1 Lila S Irwin, Aldridge
May 2 Ossie Bush
May 2 Mercedes S Rio
May 3 Robert F Gerry
May 3 Robert F Gerry
May 3 Joan Constance Parker, Dpty Supt Business
May 4 Lois S Johnson
May 4 William Mccaw, Sub Postal Service
May 4 Velma G Sykes, Faraday
May 5 Landon A Cox, Juarez Comm Acad
May 5 Zenaida A Esteron, Coles
May 5 Gustavo Lomeli, Amundsen H S
May 5 Sylvia T Matthews
May 5 Sylvia T Matthews, Neil
May 6 Gerald J Flanagan
May 6 Barbara Wardlow
May 7 Robert Loman
May 8 James A Adams, C-W Spec Svcs Sup
May 8 Lorraine G Foucher, Davis
May 8 Robert G Luksta, Lincoln
May 9 Mae W Cowen, Prescott
May 9 Margaret M Koenig, Hamline
May 9 Clyde R Nevels
May 10 Dorothy L Abbitt
May 10 Marian F Eugene
May 10 Lois P Smith, Christopher
May 10 Marlene F Steinberg, Montefiore Specia
May 11 Renee K Borge, Fulton
May 11 Rosie L Collum, Sub Teacher Postal
May 11 Yvonne C Richardson, Fenger Acad H S
May 11 Gertrude E Westphal, C-W Educ General
May 12 Sidney Freeman, C-W Educ General
May 13 Catherine Desmond, Clark Middle
May 13 Herbert B Forman, Taft H S
May 13 Vivian J Forsythe
May 13 Louise H Perez
May 13 David E Roberson
May 13 Lynn W Wasserman, Trumbull
May 14 Mildred Brodner
May 14 James H Jones
May 14 Harold Lindberg, Chicago Discovery
May 14 Albert L Perry, Dever
May 15 Phyllis A Arndt, Hirsch Metro H S
May 16 Arthur Joseph Vavra
May 17 Walter D Brown
May 17 Matthew Enos
May 17 Lolita Marie Stanton
May 19 Eileen A Dobias
May 19 Aaron B Gaston
May 19 Sylvia Patrie Johnson
May 20 Alan J Schonberg
May 21 Mitchell J Levy, Reed
May 23 Geraldine J Baginski, Carver Military
May 23 Rosalie J Grey, Cook
May 23 Patricia P Mosley
May 24 Jose J Almaraz
May 24 Aparna Bharati
May 24 Enrique Gallego-Blanco
May 25 Alvin Grant
May 25 Peter C Nikolich, C-W Educ General
May 25 Evelyn Wynne, Senn Metro Acad
May 26 Michael Dennis Fleming, Foster Park
May 26 Robert L Fogt
May 26 John E Thompson, Area Ins Office 23
May 27 John E Mosby
May 27 Nancy H Schaeffer
May 28 Eva L Mckinney
May 29 Beatrice J Clark
May 29 Grace Gonzalez, Dpty Supt Business
May 30 Thomas W Baker
May 30 David F Benegas, Sub Teacher Postal
May 30 Ronald J Wilkes
May 31 Francine S Frano
May 31 Richard Casanova Griffin, Jahn
Jun 1 David George Barker, Roosevelt H S
Jun 1 Beverly Marie Gregor, Agassiz
Jun 1 John Dale Thompson
Jun 3 Jean W Henry
Jun 3 Terry Nunn
Jun 3 Gordon V Shute
Jun 3 Katherine Smith
Jun 3 Nancy Thomas-Donaldson
Jun 3 Richard B Wynne, C B York Alt Hs
Jun 4 Joan A Balark
Jun 4 Jessie Mae Dates
Jun 4 Gloria M Gant, Holmes
Jun 4 James V Markowski, Bontemps
Jun 4 William Richard Volkman, Dept Of Early Chi
Jun 5 Mary Ann Pollett, Neil
Jun 5 Lewanda Wallace West, C-W Spec Svcs Sup
Jun 6 Rita M Caprini, C-W Educ General
Jun 6 Leticia B Freihaut
Jun 6 Martha G Jennings, Gage Park H S
Jun 6 Norma Rodriguez, Haines
Jun 7 Zoila Garcia
Jun 7 Elizabeth A Wilson
Jun 10 Frank Lee Dent
Jun 10 Barbara Martin
Jun 11 Alan Bailey
Jun 11 Anne V Harmon
Jun 11 Beverly M Rubin
Jun 13 Barbara K Hogsette
Jun 13 Miguel A Reyes, Sub Teacher Postal
Jun 15 Virginia L Burns, C-W Spec Svcs Sup
Jun 15 Charlene Irene Clark
Jun 15 Steve Howard Jones
Jun 15 Carolyn O Smith, Copernicus
Jun 16 Rose Gilbert
Jun 16 Mary C Rohan
Jun 17 Monica D Fudacz
Jun 17 Eva B Mcfarland, Cleveland
Jun 17 Diane J Pawelek, Dpty Supt Business
Jun 18 Johanna Scanlan Brocker
Jun 18 Joselita Lopez Redheffer
Jun 19 Claude Alan Bossette
Jun 19 Josephine F Curtin, Kennedy H S
Jun 19 Elizabeth J Heffernan, C-W Educ General
Jun 19 Glen Hoffmeyer, Invalid Code
Jun 19 Joanne C Mccarville, Newberry Magnet
Jun 20 James K Fay, Burnside Acad
Jun 20 Anna M Perkins, Wacker
Jun 20 Leatrice R Shay
Jun 21 Edward P Haak
Jun 22 Leona Z Heinen
Jun 22 Geraldine Judycki
Jun 24 Roosevelt Jones
Jun 24 Joel A Lipkin
Jun 24 Marion G Shore
Jun 24 Carl Joseph Wanzung
Jun 25 Dorothy C Ritchey
Jun 26 Ernest J Wickstrom
Jun 27 Emma L Brown-Hull
Jun 27 Marilyn A Fox
Jun 27 Marion A Kenny
Jun 27 Joyce Patterson
Jun 29 Edita M Bejar
Jun 29 Marguerite Lennon, Chase
Jun 29 Lessie W Mathis, Kelly H S
Jun 30 Helen L Williams
Jul 1 Patricia K Conway
Jul 1 David E Morgan
Jul 1 David E Morgan
Jul 2 Eatta M Marcus
Jul 3 Anthony Aslanides
Jul 3 Anita Lipnitzky
Jul 3 Bruce T Marchiafava
Jul 4 Laura Lee Mclean
Jul 4 Aleater S Webster
Jul 5 Christine Anne Marshall
Jul 6 Donzella Brim
Jul 6 Mary D Durkin, Jordan School
Jul 6 Charlotte Ann Emery, Alex Haley Acad
Jul 6 Pamela Foster, Juarez Comm Acad
Jul 7 Joe L Bankhead, C-W Spec Svcs Sup
Jul 7 Richard W Risner, Curie Metro H S
Jul 7 Delores S Smith
Jul 8 Lilian Y Nakamoto, Sch Svc Ctr 10
Jul 9 Margaret C Hamilton, Sch Svc Ctr 10
Jul 9 Adora Mae Lloyd, Hyde Park Acad H
Jul 10 Janet Thompson Walton, Dvorak Acad
Jul 11 Willie M Mcdonald, Beaubien
Jul 11 Toby J Shapiro
Jul 12 Kathleen H Sheehy
Jul 13 Gloria T Brookter
Jul 13 Constance Montgomery
Jul 13 Valda L Pandy
Jul 15 Ranka P Gajic
Jul 16 Marylee Paoletti
Jul 16 Janice Lynn Smithers, Pickard
Jul 17 Rose R Hogan, Sub Teacher Postal
Jul 18 Maggie L Mangum, Dpty Supt Business
Jul 18 Nilda D Rodriguez, Dpty Supt Business
Jul 18 Jeffrey Alan Williams
Jul 19 Dan E Clark
Jul 19 Frances E Delancy
Jul 19 Sylvia A Franklin
Jul 19 Norman J Mcclean
Jul 19 John Joseph Nokes
Jul 19 Leonard C Rubin
Jul 20 Carolyn L Reese
Jul 21 Edia Gonzalez
Jul 21 George J Richter
Jul 21 Hermenegildo Saldana
Jul 22 Alicia A Rogawski, Dpty Supt Business
Jul 23 Paul H Gustke
Jul 23 Robert Lee Howard
Jul 23 Ruth N O’Neal
Jul 24 Ralph B Graham, Sub Postal Service
Jul 24 Catherine Louise Kastil
Jul 24 Joseph Salerno
Jul 24 Frankie White
Jul 25 Earl C Gibson, C-W Educ General
Jul 25 Pauline Pirok, Gary
Jul 27 Maurice M Mcneil, Anna R Langford Comm Acad
Jul 27 Alvin Serota
Jul 28 Barbara P Gaston, Amundsen H S
Jul 28 Elizabeth Ladouceur
Jul 28 Shirley Jean Mcknight
Jul 28 Nunzio P Mugavero
Jul 29 Robert E Griefnow
Jul 30 Pearl R Tolbert, Oglesby
Jul 31 Deborah Lois Arbor
Jul 31 Camille Clifford, Hughes C E
Jul 31 Mary C Eugene, C-W Educ General
Jul 31 Norma Lee Newberger, Lane Tech H S
Jul 31 Jack C Oberhart
Jul 31 Elizabeth C Shelton, Foster Park
Aug 1 Samuel C Potts
Aug 1 William B Thiel, Kenwood Acad H S
Aug 1 Shirley E Willens
Aug 2 Thomas N Boege
Aug 2 Margarita Maldonado, Young Magnet H S
Aug 3 Dorothy M Dierickx
Aug 3 Marilyn Saberma Weiss
Aug 4 Sybil E Becker
Aug 4 Norma L Geraci
Aug 4 Melba T Lewis
Aug 4 John H Roberts
Aug 4 Charles E Sims, Gary
Aug 5 Arnold L Grizzard
Aug 6 Morton Elenbogen, Hearst
Aug 6 Estherlene S Holmes, Hearst
Aug 7 Martin D Gabriel
Aug 7 Dean Chris Savoy
Aug 8 Phyllis C Boyd, Hyde Park Acad H
Aug 8 Edward L Carter
Aug 8 Hal Louis Meyer, Mcdade Classical
Aug 8 John Z Rombakis, Dpty Supt Business
Aug 8 Monica G Skylas
Aug 8 Nancietta L Stocking
Aug 8 Charles J Wrobel, C-W Educ General
Aug 9 Frances A Molloy
Aug 10 Donald Joseph Dolezal
Aug 10 Hector M Ortiz
Aug 11 Jacqueline Mae Faragoi
Aug 11 Salvatore G Rotella
Aug 12 Veronica A Meyer
Aug 13 Reginald Hill
Aug 13 Frank W Jakubiak, Spencer
Aug 13 Laura Larry Prince, Spencer
Aug 13 Michael P Vastalo
Aug 14 Carol H Becker
Aug 15 Sylvia S Gilbert, Medill
Aug 15 Julius Gore, C-W Educ General
Aug 15 Alberta L Gresh
Aug 15 Beulah Jones, Dpty Supt Business
Aug 15 Betty M Walker, Sub Teacher Postal
Aug 16 Cal Lee Done, Farragut Career A
Aug 17 Clarence Anderson
Aug 17 Francis M King
Aug 17 James E Rose, Henson
Aug 18 Judith Lynne Bungert, Dumas
Aug 18 Walter S Hicks, Sub Postal Service
Aug 18 Nona Lee Moore
Aug 19 Laverne W Davis
Aug 20 Marcia Pierce-Hawkins, So Shore Comm Aca
Aug 22 Carol C Nemesnyik, Bass
Aug 22 Avice M Rodda, Hyde Park Acad H
Aug 23 Isabel M De Para, Lincoln Park H S
Aug 23 Laura F Gradolf
Aug 23 Adis C Mir
Aug 23 Carol J Pauly, Clemente Comm Aca
Aug 24 Flora M Grippo, C-W Educ General
Aug 24 Michele Huber, Sub Postal Service
Aug 24 Laurie Rae Malkin
Aug 25 Yvonne J Dixon
Aug 26 Karen L Sweatt, Lawndale Comm Aca
Aug 26 Evelyn H Watts, Lawrence
Aug 27 Carmen M Aran, Region 6 Office
Aug 27 Marie T Glazier, Kelvyn Park H S
Aug 27 Calvin Ray Mckinney
Aug 28 Virginia H Casady, Lane Tech H S
Aug 28 Richard A Tygielski, Dpty Supt Business
Aug 30 Donald E Beavers, Prussing
Aug 30 Kathleen Ann Jackson
Aug 31 Ralph N Childs, Crown Comm Acad
Aug 31 Mary L Finn, Tilden H S
Aug 31 Ausbra Ford
Aug 31 Nancy C Holland
Aug 31 Willye B Lamar
Aug 31 Mattie W Lipscomb, Sexton A O
Aug 31 Odell Newton, Orr Comm Acad H S
Sep 1 Leslie Sparrey
Sep 3 William L Hartnett, Faraday
Sep 3 Joseph I Moore, Ericson
Sep 3 Pamela Lee Persons, Lane Tech H S
Sep 3 Pamela Lee Persons
Sep 4 Kathleen M Meason
Sep 5 Paulette M Adams, Sub Postal Service
Sep 5 Marilyn R Belt, Curie Metro H S
Sep 5 Frances L Hagemann, Corliss
Sep 5 Mary M Haugh, Sub Postal Service
Sep 5 Elaine A Hunter, Colman
Sep 5 Frances J Mondo, Marshall Metro H
Sep 5 Vilma Jesus Parker, Greeley
Sep 6 Mary S Duncan, Kilmer
Sep 6 Jeanette L Gordon
Sep 7 Tobey N Dato, Steinmetz A C
Sep 8 Athena Bianchi, Communications
Sep 8 Caryl A Carstens
Sep 8 Eileen M Stahulak, Sub Postal Service
Sep 9 Ronald W Crabbe
Sep 9 Lela Johnson, Melody
Sep 10 Rochelle Goldman, Gage Park H S
Sep 10 Moses Ross
Sep 10 Wayne Patrick Simpson, C-W Educ General
Sep 10 Marceine Street, Worth Experimental
Sep 12 Aurelia Spann
Sep 12 Irina V Vyazovsky, Parker Cpc
Sep 13 Delores Flynn, Haley Academy
Sep 13 Moses Jones, C-W Educ General
Sep 13 John Tilgner, Kenwood
Sep 13 William H Zuehlke, Armstrong G
Sep 13 William H Zuehlke, Former/ Reciprocal College
Sep 15 Clothilde Anita Bennett
Sep 15 Edith Trilling, Faraday
Sep 15 Mary J Tulloch, Ogden
Sep 16 Richard Berggren, Morton Career Aca
Sep 16 Patricia Picciola, Morton Career Aca
Sep 16 Martha A Pogue-Bennett
Sep 16 Martha A Pogue-Bennett, Prosser
Sep 17 Dragana Lucich, Citywide
Sep 17 William Monteleone
Sep 17 Annabelle R Thorpe, Ryerson
Sep 17 Henrietta S Wall
Sep 18 Jo-Anne Cairo
Sep 18 Jo-Anne Cairo, Spry
Sep 19 Marguerite Mcmahon
Sep 19 Caryle Ann See, Keller Magnet
Sep 19 Shirley M Zillier, Spalding
Sep 20 Marilyn E Heinzel, Dawes
Sep 20 Barbara R Krueger
Sep 20 Blanche M Manning
Sep 20 John Howard Nash, Penn
Sep 20 Florence Siefkens, Coonley
Sep 20 Walter J Wolenski, Hubbard H S
Sep 21 Esperanza T Calderon, Farragut Career A
Sep 21 Roberta Sullivan, Cardenas
Sep 21 Donald L Wengelewski, Southside Acad
Sep 21 Donald L Wengelewski, Gage Park
Sep 22 Dorothy Esters
Sep 22 Ruth F Manning
Sep 22 Mary Jo O’Connor, Hayt
Sep 22 Elizabeth Anne Porter, Stockton
Sep 22 John Leo Quane, Kelvyn Park H S
Sep 23 Irby F Bray, George Pullman
Sep 23 Thelma C Hogg, Nobel
Sep 23 Myrtle K Jordan, Hope College Prep
Sep 23 Raymond S Venezio, Gage Park H S
Sep 24 John D Konitzer, College Teachers Reciprocal
Sep 24 John H Taylor, Dpty Supt Business
Sep 24 Barbara J Ward
Sep 25 Howard Felder, C-W Educ General
Sep 25 Minaflor Jaskowiak-Reniva
Sep 26 Gwendolyn H Williams, Lindbloom
Sep 27 William B Boros
Sep 27 Marcy P Filinson, Mason
Sep 27 Barbara R Mackey, Brown
Sep 27 Barbara R Mackey, Gladstone
Sep 28 Nikki Earline Anderson, Tpu South
Sep 28 Sharon S Appelt, Near North
Sep 28 Sheila H Leibfried, C-W Educ General
Sep 29 Ann M Higgenbothan
Sep 29 Ann M Higgenbothan, Irene C. Hernandez Middle Schoo
Sep 29 Mary Patricia Kull, Perez
Sep 29 Mary Patricia Kull, Perez
Sep 29 Lucia Romano, Holden
Sep 30 Mary C Cobb, John P Atgeld
Oct 1 Mary F Burton, Dewey
Oct 1 Lester Spielman, Lincoln Park
Oct 2 Edmund G Cook, Spalding
Oct 2 William Juvancic, Whitney
Oct 2 Irma Jean Martin, Morse
Oct 2 Roberta Sue Metz, Ebinger
Oct 3 Gary Mccabe, Phoenix Mil Acad
Oct 3 Gary Mccabe, Phoenix Mil Acad
Oct 3 Ann Colleen Parham, Caldwell
Oct 3 Pedro A Pelaez, Heroes
Oct 4 Betty V Holcomb, Hyde Park Acad H
Oct 5 Margaret Ann Jones, Parkside Comm Aca
Oct 5 Marilyn J Kouba, College Teachers Reciprocal
Oct 6 Louise M Cafasso, Newberr
Oct 6 Rachel S Robinson, Melody
Oct 7 Herbert S Brown, Central Office
Oct 7 Mary K Cummings, Clissold
Oct 7 Bernice D Smith, Morgan
Oct 9 Wayne M Capinegro, Austin High
Oct 9 John R Noak, Former/ Reciprocal College
Oct 10 Ola B Linder, Powell
Oct 10 Francine E Smith, Sheilds
Oct 10 Antoinette R Stropus, Ralph Bunche
Oct 10 Zeleda Walker, Morgan Park Hgh
Oct 11 Aaron Brown, Curie Metro H S
Oct 11 Richard M Contaldi, Julian H S
Oct 11 James R Keenan, Lane Tech H S
Oct 12 Conny Rena Butler Roberson, Dett
Oct 12 Jose M Gonzalez, Not Available
Oct 12 Yvonne D Mcelroy, Washington High
Oct 13 Parveen Hameed Aslam, Von Steuben Metro
Oct 13 Howard A Newman, Lafayette
Oct 13 Constance M Pascucci, Reassigned Teacher
Oct 13 Mischelle Yolonda Whitaker, Substitue/Not Available
Oct 14 Maria R Garcia, Cooper
Oct 14 Beverly A Sorensen, Darwin
Oct 15 Neal Gothelf, Jefferson N
Oct 15 Mary L O’Neal, Smyth
Oct 15 Ralph C Wallace, College Teachers Reciprocal
Oct 16 Mary G O’Brien, O’Toole
Oct 16 Donald J Sims, Central Office
Oct 16 Walter H Smith, Mather High
Oct 17 Sally F Nochowitz, Pupil Support Serv
Oct 18 Barbara Tucker, Peterson
Oct 19 Wanda S Gaynes, Dore
Oct 19 Doris Shelby-Davis, Central Office
Oct 21 Jaime A Coss, Amundsen H S
Oct 21 Donn N Mielke, Seward
Oct 22 Charlotte Tarshis, Riis
Oct 23 David H Leighty, Jefferson N
Oct 25 Helen M Allen, Portage Park
Oct 25 Annette B Lucas, Alex Haley Acad
Oct 25 Roy T Mould, Cook County Juevenile Center
Oct 28 Lucious H Smith, Cvs